Get Ishal Gif

Get Ishal
Gif
. İshal durumunda ilk olarak dikkat edilmesi gereken, büyük bir kısmı su olan vücudumuzda, ishale bağlı kaybolan sıvının vücutta yerine konmasıdır. Sulu dışkı, sık dışkılama ve dışkıda artış durumu ishal olarak kabul edilir.

Panzehir: İshal
Panzehir: İshal from 1.bp.blogspot.com

İshal durumunda ilk olarak dikkat edilmesi gereken, büyük bir kısmı su olan vücudumuzda, ishale bağlı kaybolan sıvının vücutta yerine konmasıdır. İshal bir hastalık değil, polifaktöriyel kaynaklı bir şikayettir. İshal, bağırsakların hareketlenmesi yüzünden dışkılamanın normalden çok daha sulu olması durumudur.

İshal bir hastalık değil, polifaktöriyel kaynaklı bir şikayettir.

İshal, dışkılamanın normalden daha cıvık olma durumudur. Üstelik ishalin hızını keser ve iyileştirir. Özellikle bebek ve çocuklarda ciddi sonuçlar yaratabilir. Diyare ya da bilinen adıyla ishal, normalden daha sık, sulu ve gevşek dışkılama halidir. İshal bir hastalık değil, polifaktöriyel kaynaklı bir şikayettir. Hava sıcaklıklarının giderek artması ile bakteriyel enfeksiyon ajanları da besinlerde kolay ve hızlı bir şekilde üreyebilmektedir. Sulu dışkı, sık dışkılama ve dışkıda artış durumu ishal olarak kabul edilir. Ama bazen ishal haftalarca sürebilmektedir.